نوید اچگان

منو

طراحی 2 پوستر ، نخستین جشنواره بین المللی پوستر روبان قرمز

* برگزیده شده در نخستین جشنواره بین المللی پوستر روبان قرمز فرهنگسرای ملل تهران 1395

طراحی 2 پوستر ، نخستین جشنواره بین المللی پوستر روبان قرمز

ورکشاپ طراحی پوستر نخستین جشنواره بین المللی پوستر روبان قرمز  پس از سه روز اجرا در خانه هنرمندان و فرهنگسرای ارسباران بود.

در این کارگاه که با مشارکت : فرهنگسرای ارسباران٬ خانه هنرمندان ایران و با نظارت فنی دفتر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز UNAIDS برگزار شد، 26 طراح گرافیک از شهر‌های مختلف کشور طی فراخوانی برگزیده شدند تا زیر نظر محمد اردلانی، موضوعات مرتبط با پیشگیری از ایدز را در قالب پوستر به تصویر بکشند.

برگزاری این جشنواره برای اولین بار با نظارت فنی دفتر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز UNAIDS در تهران برگزار شده است.

این جشنواره با شعار  “حرکت سریع به سوی پایان ایدز” و  در راستای تحقق این شعار برای  رفع  این بیماری با راهکار فرهنگی و فرهنگسازی هنری در بین اقشار مختلف جامعه و استفاده از آثار هنری به عنوان دارویی برای پیشگیری و درمان این بیماری برگزار شده است.

آثار راه یافته به این جشنواره و انتخاب پوستر ها در این نمایشگاه طبق اصول علمی با نظارت دفتر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز UNAIDS و در نظر گرفتن نظرات متخصصان ایرانی و بین المللی در  پیشگیری و درمان از ایدز گفت: وجه تمایز این جشنواره با دیگر جشنواره های مشابه داخلی  این است که در این جشنواره تمامی آثار ارسالی از سوی هنرمندان توسط کارشناسان و متخصصان غربالگری شده و از لحاظ شاخصه های علمی از قبیل پرهیز ازبزرگنمایی بیماری ایدز، پرهیز از نگاه تبعیض گراییه به مبتلایان این بیماری و شاخصه های  هنری و گرافیکی مورد بررسی گرفته است.

نمایشگاه در دو محل برگزار شد.

  1. فرهنگسرای ملل تهران 1395

2. پردیس ملت 1395

 

دسته :  پوستر, نمونه کار

دیدگاه ها